Akių vokų pakėlimas

Išsaugoti jaunatvišką išvaizdą kuo ilgiau nori daugelis, tad kai viršutiniai akių vokai užkrinta, o apatiniai sudaro akių maišelius, puikus sprendimas – blefaroplastika. Senstanti oda vis labiau praranda elastingumą, todėl laikui bėgant keičiasi ir žmogaus veidas, oda. Masažai ir įvairūs kremai kai kuriais atvejais nebepadeda, todėl susidariusią klostę vokuose reikia naikinti pasitelkus operaciją.Labai dažnai dėl šios problemos žmogaus žvilgsnis nuolat atrodo liūdnas ir pavargęs, dėl ko veidas atrodo daug senesnis nei yra iš tiesų. Akių vokų pakėlimas – estetinė operacija, kuri padeda džiaugtis dailesne ir jaunatviškesne išvaizda ir kai kuriais atvejais panaikina regėjimo problemas, kurios atsiranda dėl vokų užkritimo.


Blefaroplastika rekomenduojama, kai:

  • Apatiniuose vokuose matomas odos perteklius, susiformuoja odos maišeliai;
  • Viršutiniai vokai yra paburkę ir nuolat atrodo patinę;
  • Akys atrodo pavargusios dėl odos pertekliaus, kuris užkrenta ant akies ir trukdo geram matymui;
  • Viršutinių vokų odos perteklius dengia natūralią voko odos raukšlę.

Konsultacija ir operacijos eiga

Pirmas žingsnis norint, jog būtų atlikta akių vokų plastika yra plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu yra labai aiškiai aptariamas pasiruošimas operacijai, sveikatos būklė bei lūkesčiai. Chirurgas apžiūri bei įvertina vokų dydį, formą, odą bei jos perteklių. Konsultacijos metu aptariami galimi rezultatai, atsakoma į visus turimus klausimus. Taip pat būtina konsultacijos metu chirurgui nurodyti kokias veido operacijas turėjote, kokiomis ligomis sergate, kokius vaistus geriate ir ar skundžiatės aukštu kraujospūdžiu.Iš anksto reikia nurodyti turimas alergijas, regos sutrikimus, jei tokių turite. Pati operacija trunka apie valandą ir jos metu taikoma vietinė nejautra. Operacijos metu pašalinamas odos ir riebalinio audinio perteklius. Operaciniai pjūviai visuomet atliekami per natūralias vokų linijas, raukšleles, todėl randas po operacijos būna sunkiai matomas. Taip pat verta paminėti, jog vokų plastika gali būti atliekama ir be skalpelio – radiochirurginiu būdu. Naudojant radiochirurginį prietaisą su specialiu antgaliu galima labai tiksliai atlikti reikiamą pjūvį ir nepriekaištingai pašalinti odos perteklių.


Gijimas po vokų plastikos operacijos

Namo po operacijos grįžtama tą pačią dieną, o siūlai būna ištraukiami praėjus daugmaž savaitei. Gali atsirasti patinimas, mėlynės, kurios išnyksta per 1-2 savaites. Iki kol žaizdelės pilnai sugis nerekomenduojama naudoti jokios veido kosmetikos. Apie 6 savaites rekomenduojama saugotis nuo tiesioginės saulės spindulių. Galutiniai akių vokų plastikos rezultatai būna ilgalaikiai. Po operacijos galima džiaugtis atjaunėjusia išvaizda ir didesniu pasitikėjimu savimi.