Atlėpusių ausų korekcija vaikams ir suaugusiems

Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusios ausys yra viena iš dažniausių įgimtų deformacijų – apie 5 procentai pasaulio žmonių turi atlėpusias ausis. Jas pastebėti galima iškart gimus kūdikiui, o laikui bėgant šis reiškinys darosi vis labiau matomas. Ausų korekcija dažniausiai yra atliekama vaikams, kadangi ši operacija gali būti įgyvendinama nuo šešerių metų. Dažnai šią operaciją tėvai siekia vaikams atlikti kaip įmanoma anksčiau tam, kad vėliau tai nebūtų galimų patyčių ir kompleksų priežastis. Ausų korekcija ne retai pasirenkama ir paauglių bei suaugusiųjų, kurie ilgą laiką galvoja apie operaciją ir pagaliau jai ryžtasi.


Otoplastika gali:

  • Būti atliekama bet kokio amžiaus pacientui, kurio ausys jau yra pilnai susiformavusios;
  • Padėti ištaisyti dėl neišsivystymo ar traumos turimus ausų struktūros defektus;
  • Koreguoti ne tik atlėpusių ausų problemą, bet ir jų dydį.

Kas nulemia ausų dydį, formą?

Ausys formuotis pradeda jau 5 nėštumo savaitę. Jų forma bei dydis yra paveldimi, kitaip sakant, kaip atrodys Jūsų ausys nulemia genai. Pagrindinės 2 priežastys, dėl kurių ausys būna atlėpusios yra:

  1. Kai per greitai auga ausies kriauklė (centrinė kremzlinė dalis), netaisyklingai formuojasi priešvijoklis dėl ko ausis atsikiša.
  2. Kai neišsivysto viršutinė ausies dalis – nesusiformuoja priešvijoklis, todėl vijoklis lieka atsikišęs į priekį.

Vienintelis būdas išspręsti ausų atlėpimo problemą yra operacija. Jokie galvos apvyniojimai, klijai bei pleistrai tikrai nėra veiksmingi sprendžiant šią estetikos problemą.


Ar atlėpusios ausys turi įtakos sveikatai?

Tai yra tik estetinė problema, kuri visiškai nekenkia sveikatai ar klausai. Dažniausiai tokia operacija atliekama dėl išvaizdos bei norint išvengti patyčių ar kompleksų, kurie labai dažnai gali paskatinti psichologines problemas, nepasitikėjimą savimi, bendravimo vengimą, diskomfortą.


Operacijos atlikimas

Pati operacija dažniausiai trunka apie valandą, jos metu taikoma vietinė nejautra. Pjūvis įprastai atliekamas užpakalinėje ausies srityje, todėl randas lieka nepastebimas. Esant dideliam jauduliui, skiriami raminamieji. Atliekant šią operacija labai svarbu parinkti geriausią metodiką individualiam atvejui, kadangi vienodų ausų nebūna. Rezultatą galima pastebėti iškart po operacijos, tačiau galutinis vaizdas pamatomas tik po 3-4 mėnesių.


Gijimo laikotarpis ir rezultatai

Pooperacinis skausmas būna nedidelis, kadangi jį galima slopinti nuskausminančiais medikamentais. Po operacijos ausys yra subintuojamos taip, jog neuždengtų veido. Ausys yra tvarstomos tris dienas kasdien, o vėliau iki dviejų savaičių tvarstyti jas reikia tik nakčiai. Siūlai dažniausiai šalinami praėjus 10-12 dienų. Po operacijos ribojamas fizinis krūvis, šaltuoju metu rekomenduojama užsidėti kepurę, vasaros metu negalima degintis bei maudytis vandens telkiniuose apie 3 savaites.

Atlėpusių ausų korekcija

Po 3-4 mėnesių galima džiaugtis puikiais ir ilgalaikiais ausų korekcijos rezultatais. Ausys būna ne tik labiau prigludusios prie galvos, bet ir taisyklingesnės formos. Šios operacijos rezultatai yra ilgalaikiai, todėl tikrai nereikės nerimauti, jog procedūrą teks kartoti.