Efektyviausias būdas susidoroti su gausiu prakaitavimu

botulino injekcija

Prakaitavimas yra normalus dalykas. Su juo dažniau susiduriama intensyvios fizinės veiklos metu, užklupus adrenalino pliūpsniui, reaguojant į aplinką ar susijaudinus, supykus ar susidūrus su kitokiomis emocijomis. Su prakaitavimu įprastai susidoroti nėra taip sunku – tam yra įvairių kosmetikos priemonių, galinčių nukenksminti blogą kvapą ar padėti sumažinti išskiriamo prakaito kiekį. 

Visgi kartais susiduriama su itin gausiu prakaitavimu, kurį suvaldyti būna ne taip ir lengva. Susidūrus su hiperhidrozę, tikėtina, kad itin gausaus prakaitavimo nepavyks suvaldyti su kosmetinėmis priemonėmis. Būtent todėl tokiu atveju žmonės, susiduriantys su šiuo sutrikimu, gali patirti psichologinį diskomfortą.

Kas lemia prakaito gausumą? 

Kiekvieno organizmas yra skirtingas, todėl įprasta, kad kiekvienas žmogus to paties veiksmo metu ar toje pačioje aplinkoje gali išskirti skirtingus kiekius prakaito. Taip organizmas apsisaugo nuo perkaitimo, nes su prakaitu pasišalina šilumos perteklius. Prakaito kiekis nulemiamas ne tik genų, bet ir tokių kaip žmogaus svoris, amžius. Įtakos tam turi net ir brendimas bei menopauzė, kartais aštrus maistas ar kokie nors sveikatos sutrikimai. 

botulino injekcija

Vienas iš galimų sutrikimų, kuris paveikia prakaito liaukų veiklą yra hiperhidrozė. Kaip minėta, ši liga reiškia, jog žmogus prakaituoja itin daug, todėl dažnai vargina dėmės ant rūbų, kurios gali būti nesunkiai pastebėtos. Taip pat nejaukiai galima jaustis dėl nuolatinio prakaito kvapo, padidėjusios grybelinių infekcijų galimybės – tai paskatina kompleksus. Tokios problemos gali priversti jaustis nepatogiai, vengti tam tikrų rūbų medžiagų, spalvų, vengti sporto, riboti buvimą viešumoje tarp žmonių ir pan. Labai dažnai gausiau prakaituojama tokiose vietose kaip delnai, pažastys, veidas, kirkšnis, nugara. Kartais šis sutrikimas gali apimti ir visą kūną, ne tik tam tikras zonas.

Prakaitavimo valdymas botulino toksino injekcijomis

Šiais laikais susidoroti su gausiu prakaitavimu tikrai įmanoma. Tą padaryti padeda botulino toksino injekcijos, kurios daromos probleminėse kūno vietose. Procedūros trukmė gali svyruoti tarp pusvalandžio ir valandos, o džiaugtis rezultatais apie pusę metų. Į problemines vietas suleistos injekcijos blokuoja nervinius impulsus odos prakaito liaukose, todėl liaukų aktyvumas yra labai slopinamas – būtent tai leidžia džiaugtis galimybę atsikratyti gausaus prakaitavimo gana ilgam laikui. 

botulino injekcija

Po injekcijų pastebėti, kad prakaitavimas smarkiai sumažėjo galima per porą savaičių. Procedūra nėra itin skausminga, tačiau, esant poreikiui, galima patepti gydomas zonas nuskausminančiu tepalu prieš atliekant procedūrą. Taigi, botulino toksino injekcijos gali tikri ir itin skausmui jautriems žmonėms.