Kaip pasikeičia moters kūnas po gimdymo?

Pokyčiai nėštumo laikotarpiu

Nėštumas bei gimdymas yra labai ypatingi etapai moters gyvenime. Per juos tenka patirti daug pokyčių, kurie susiję ne tik su gyvenimo būdų, bet ir kūno formomis. Tikrai ne visuomet šie pokyčiai moteris džiugina, kadangi nėštumo metu priaugama svorio, o po gimdymo juo ne visada lengvai atsikratoma. Tenka su savimi padirbėti, kad pavyktų ir vėl džiaugtis dailiomis kūno formomis. Deja, ne visada pavyksta susigrąžinti kūno formas sportu ir taisyklinga mityba, o kartais tam nepavyksta skirti pakankamai laiko. Praėjus kuriam laikui, dažnai pastebima, jog po gimdymo labai pasikeitė krūtinė ir pilvas. Tokiais atvejais padėti gali tam tikros plastinės operacijos bei procedūros.


Dažniausiai krūtys praėjus daugiau laiko po gimdymo atrodo sumažėjusios. Jos praranda stangrumą, nusvyra ir pakinta jų forma, o tai daugeliui moterų neatrodo itin patrauklu. Tokiais atvejais labai dažnai kreipiamasi į plastikos chirurgus dėl krūtų pakėlimo ar didinimo. Žinoma, visuomet rekomenduojama su gydytojų pasikonsultuoti – kai kurioms moterims užtenka tik krūtų pakėlimo. Nusvirusios krūtys atrodo daug mažesnės, todėl pakėlimas gali vizualiai jas padidinti ir be implantų. Kai kuriais atvejais, kai po gimdymo atsiradę pokyčiai būna didesni, prireikia ir krūtų didinimo, tačiau tokiu atveju ir pakėlimas, ir didinimas gali būti atliekamas vienos operacijos metu.

Dar viena procedūra, kuri dažnai gali pagelbėti pagimdžiusioms moterims yra riebalų nusiurbimas. Pasitaiko atveju, jog pilvas taip pat tampa nebe toks stangrus, o nedidelis riebalų perteklius neatrodo gražiai ir pradeda trukdyti. Kai ilgą laiką nepavyksta atsikratyti šių pilvo riebalų pertekliaus mankštinantis ar aktyviai sportuojant ir sveikai valgant, verta apgalvoti riebalų nusiurbimą. Tai nėra skirta norintiems numesti daug svorio ar drastiškai pakeisti savo kūno formas, tačiau ši operacija gali padėti susigražinti estetinį grožį. Taip ir vėl galima jaustis komfortiškai bei labiau pasitikėti savimi.

Kai kuriais atvejais pilvo grožiui susigrąžinti prireikia ne tik riebalų nusiurbimo, bet ir pilvo plastikos. Kartais po nėštumo atsiranda pilvo odos perteklius ir sienos silpnumas dėl ištemptų pilvo aumenų. Esant tokiai situacijai pašalinamas pilvo srityje esantis odos perteklius, sutvirtinama raumeninė pilvo siena ir daugeliu atveju nusiurbiami riebalai. Po tokios operacijos galima ir vėl džiaugtis plokščiu pilvuku.