Ko reikia vengti po krūtų didinimo operacijos?

Pooperacinis laikotarpis

Jeigu jau kurį laiką planuojate pasiryžti plastinei operacijai, visuomet labai rekomenduojama pasidomėti ne tik operacijos eiga, bet ir pačiu pooperaciniu laikotarpiu. Po kai kurių operacijų galima jausti diskomfortą, skausmą, kartais reikia susilaikyti nuo tam tikrų veiklų ar įpročių, na, o kai kuriais atvejais gijimas vyksta greitai, nekeldamas jokių nemalonumų. Žinoma, tai dažnai labai priklauso ir nuo to ar laikomasi gydytojo rekomendacijų.

Krūtų didinimas implantais yra viena populiariausių plastinių operacijų, kurią pasirenka daugelis moterų, kenčiančių nuo komplekso dėl mažos krūtinės, norinčios išspręsti asimetrijos problemą ir vėl pasitikėti savimi. Po tokios operacijos dažnai tenka laikytis tam tikrų rekomendacijų ir nepamiršti savęs tausoti tam, kad gijimas galėtų būti sklandus.


Svarbiausios yra pirmosios savaitės

Pirmomis savaitėmis po krūtų didinimo implantais susiduriama su patinimu, kuris laikui bėgant mažėja. Labai svarbu stebėti savo būklę ir tokiais atvejais, kai patinimas ne mažėja, o tampa dar labiau matomas, būtina pranešti gydytojui. Labai svarbu nepamiršti, kad žaizdas, kurios lieka po operacijoje atliktų pjūvių, būtina perrišti kas porą dienų.

Pirmosiomis savaitėmis tenka vengti kai kurių judesių, kad gijimo laikotarpis neapsunktų ir būtų galima džiaugtis geriausiais įmanomais rezultatais. Labai svarbu nekilnoti rankų virš galvos, kad implantai nekeistų savo pradinės padėties ir išliktų savo vietoje. Gijimą apsunkinti gali ir rūkymas, todėl po operacijos bent 3 savaites to daryti nereikėtų.Nors į darbą grįžti po operacijos galima praėjus vos kelioms dienoms, fizinis krūvis privalo būti ribojamas. Tai reiškia, jog tais atvejais, kai darbe reikia nešioti sunkesnius daiktus, kilnoti rankas ar kitaip aktyviai judėti, jis nėra galimas. Taip pat negalima sportuoti ar užsiimti kita aktyvumo reikalaujančia veikla. Fizinis aktyvumas turi būti griežčiau ribojamas pirmąsias 4-6 savaites po operacijos.

Po operacijos patartina bent savaitę nevairuoti, kadangi tai taip pat gali kelti diskomfortą. Nereikėtų bent du mėnesius lankytis pirtyse, baseinuose, taip pat nerekomenduojama maudytis vonioje. Dar vienas iš draudimų –  negalima bent mėnesį miegoti ant pilvo, nes tai gali pakenkti krūtų formai, implantams. Pirmosiomis savaitėmis tenka skirti daugiau laiko poilsiui, ramiai veiklai, kuri nereikalauja judėjimo.


Mitai apie tai, ko negalima daryti po krūtų didinimo implantais

Krūtų didinimo implantais mitai

Krūtų didinimas implantais dažnai yra apipintas mitais, kurie nėra teisingi ir klaidina daugelį žmonių. Galima rasti įvairiausios informacijos viešojoje erdvėje, kad po tokios operacijos negalima žindyti, padidėja krūtų vėžio tikimybė ar kad implantai labai matosi. Šiais laikais implantai yra visiškai saugūs, todėl nekelia jokių sveikatos sutrikimų, o skirtingos formos leidžia atkartoti natūralią krūtų išvaizdą, todėl jie nebūtinai turi matytis.

Vienas labiausiai paplitusių mitų yra tai, kad pasididinus krutinę nebegalima nardyti ir skristi lėktuvais, tačiau tai yra visiška netiesa. Slėgio pokyčiai neturi įtakos implantams, todėl tikrai galima ir nardyti, ir skristi lėktuvais, tačiau tai nerekomenduojama iškart po operacijos, gijimo laikotarpiu.Tai, kad dėl operacijos visą gyvenimą negalima sportuoti, vairuoti ar miegoti ant pilvo irgi nėra tiesa. Šie dalykai yra nerekomenduojami tam tikrą laiką po operacijos, o ne visą gyvenimą. Pasibaigus gijimo laikotarpiui, galima gyventi įprastą gyvenimą.