Naujas gydymo būdas – PRP

PRP (Platelet-rich plasma – trombocitais praturtinta plazma) – tai odos ląstelių biostimuliacijai skirta, nechirurginė, jauninanti procedūra, kuri atliekama be cheminių preparatų ir yra tinkama ne tik odos, bet ir plaukų slinkimo problemoms spręsti. PRP ypatingas tuo, jog efektyviai padeda:

  • Užpildyti raukšleles;
  • Atgaivinti pavargusią, papilkėjusią, nualintą ir pigmentuotą odą;
  • Sustangrina bei atjaunina senstančią odą;
  • Gydo vyriško tipo nuplikimą, plaukų slinkimą;
  • Sumažina alergines odos reakcijas;
  • Pagreitina žaizdų gijimą.

Dažniausiai PRP yra pasirenkamas norint atjauninti veido ir kaklo odą, tačiau šią procedūrą sėkmingai galima taikyti ir tuomet, kai siekiama išgydyti traumų, operacijų ar aknės paliktus randelius arba norima paspartinti žaizdelių gijimą, sustabdyti plaukų slinkimą.


Kaip atliekama PRP procedūra?

PRP procedūrai naudojamas pačio paciento kraujo kūneliai – trombocitai. Dėl šios priežasties neiššaukiama jokia alergija ar kitokios neigiamos kūno reakcijos. Plazmoje trombocitų koncentracija yra labai didelė, todėl tokios procedūros metu galima gauti ilgai išliekančių rezultatų. Trombocituose esantys augimo faktoriai geba suaktyvinti ir atjauninti ląsteles. Taip pat jie skatina naujų kapiliarų susidarymą, kolageno gamybą ir gydo audinius, pažeistas kraujagysles, ląsteles.Procedūrai prasidėjus iš venos paimamas mažas kiekis kraujo. Tuomet jis yra apdorojamas specialiame aparate, kuris padidina trombocitų koncentraciją kelis kartus. Paciento kraujas specialioje talpoje būna centrifuguojamas – tai užtrunka apie 10 minučių, per tą laiką plazma su trombocitais atsiskiria nuo raudonųjų kraujo kūnelių. Koncentruota plazma plonos adatos pagalba nedideliais kiekiais yra leidžiama į problemines vietas. Įskaitant kraujo paėmimą ir injekcijas, procedūra užtrunka nuo 30 iki 60 minučių.


Gijimas ir rezultatai

Prieš atliekant injekcijas, oda yra padengiama anestetiniu kremu, kad nebūtų jaučiamas joks nemalonus skausmas. Kadangi adatos yra labai plonos, skausmo pojūtis neturėtų varginti, tačiau kiekvienas žmogus yra individualus, tad nedidelis diskomfortas gali jaustis. Jautrumas dūrio vietose gali būti jaučiamas ir praėjus kelioms valandoms po procedūros – gali atsirasti mažų mėlynių, paraudimų. Pažeistų vietų atsistatymas užtrunka nuo 2 iki 24 valandų. Procedūros poveikis matomas jau po 2-4 savaičių. Kartoti procedūrą rekomenduojama 1-2 kartus per metus.