Riebalų nusiurbimas padeda suformuoti patrauklų kūno kontūrą

Liposukcija

Riebalų nusiurbimas dažniausiai yra rekomenduojamas tiems pacientams, kuriems gražaus kūno kontūro turėti neleidžia poodinių riebalų perteklius tam tikrose kūno srityse. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tai tikrai nėra būdas kovoti su antsvoriu, todėl tai ne greitai svorio norintiems atsikratyti skirta procedūra, o tiems, kurie nori išspręsti konkrečią problemą. Jei pastebėjote, jog tam tikrose kūno vietose nepavyksta sumažinti riebalų sankaupų nei sportuojant, nei koreguojant mitybą, tuomet riebalų nusiurbimo operacija gali padėti šią problemą išspręsti. Įprastai liposukcija atliekama šlaunų, sėdmenų, pasmakrės, nugaros, pilvo srityse arba rankoms, žastams. Dažnai ši operacija yra derinama su plastika.


Kam gali būti atliekamas riebalų nusiurbimas?

Riebalų nusiurbimas gali būti atliekamas tiek vyrams, tiek moterims. Prieš operaciją dažnai atsižvelgiama į pacientų kūno masės indeksą – jei jis yra didesnis nei 30, rekomenduojama atsikratyti antsvorio ir tik tuomet kreiptis dėl liposukcijos. Ši operacija labiau skirta padailinti kūno linijas bei riebalais koreguoti kitas kūno sritis, siekiant proporcingesnių, dailesnių formų.

Operacijos eiga

Riebalų nusiurbimo operacija įprastai gali užtrukti iki trijų valandų ir yra atliekama su vietine arba bendrine nejautra. Atitinkamose vietose yra daromi 5 milimetrų pjūviai, tuomet į poodinį sluoksnį yra įvedama kaniulė, kurią naudojant su vakuuminiu siurbliu išsiurbiami riebalai. Pjūviai po operacijos yra užsiuvami, tačiau kai kuriais atvejais pjūvio vietose kuriam laikui būna paliekami drenai, kad natūraliai susikaupęs audinių skystis galėtų per juos ištekėti.

Kaip pasiruošti riebalų nusiurbimo operacijai?

Prieš operaciją būtina pasitikrinti sveikatą. Dažniausiai specialistams yra svarbu ir tai kokie vaistai yra vartojami tam, kad būtų galima įvertinti ar jie turės kokios nors įtakos operacijai, pooperaciniam laikotarpiui. Komplikacijų riziką gali padidinti rūkymas, sirgimas cukriniu diabetu, endokrininės sistemos ligos. Taip pat riziką didina širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Taigi, būtina konsultacijos metu įspėti gydytoją dėl turimų ligų – pranešti reikia ir apie autoimunines ligas, alergijas, kraujo krešėjimo problemas.

Gydytojo koncultacija prieš operaciją


Pooperacinis laikotarpis

Po riebalų nusiurbimo operacijos būtina žinoti, kad:

  • Operacija palieka 2-6 milimetrų randus, kurie laikui bėgant tampa vis mažiau pastebimi;
  • 1-4 paras po operacijos rekomenduojama praleisti klinikoje;
  • Apie 2 savaites gali būti jaučiamas skausmas, diskomfortas, patinimas;
  • 2-4 savaites po operacijos atlikimo reikia vilkėti specialią kompresinę aprangą;
  • 4-6 savaites reikia vengti fizinio krūvio.

Rezultatai

  • Pamatyti galutinį rezultatą pacientas gali praėjus keliems mėnesiams po operacijos, kai nebelieka jokio patinimo, audiniai sustandėja. Jei stengiamas išlaikyti pastovų svorį, tuomet riebalų sankaupos neatsistato.
  • Riebalų nusiurbimas padailina proporcijas, kūno formą;
  • Sumažėja apimtys;
  • Atsiranda galimybė savo riebalus panaudoti kitų kūno vietų korekcijai su mažesne komplikacijų tikimybę, nes riebalai lengviau prigyja.