Žastų plastika ir riebalų nusiurbimas

Žąstų plastika ir riebalų nusiurbimas

Kartais amžiaus žmogaus išvaizdai pridėti gali ne tik raukšlelės ant veido, bet ir rankų oda, kuri gali tapti suglebusi, nebeelastinga. Labai dažnai rankų srityje tarp pečių ir alkūnių tokia problema atsiranda dėl amžiaus, staigaus svorio netekimo, fizinio krūvio stokos. Kai kuriais atvejais taip pat gali būti kaltas antsvoris, kuris neigiamai veikia rankų odos grožį ir būklę.

Riebalų nusiurbimas tokioje vietoje įprastai yra derinamas su žastų plastika, tačiau ne visuomet. Kartais rankos gali būti kiek neproporcingos kūnui ir trukdyti jaustis patogiai savame kailyje, todėl riebalų nusiurbimas gali tai nesunkiai išspręsti. Tais atvejais, kai pakėlus ranką, matosi rankų odos perteklius ir susidaro sparno formą primenantis linkis, be plastikos apsieiti būna sunku.


Kada operacijos gali neprireikti?

Pradinėse stadijose, kai žastų oda yra nenukarusi, tačiau jau matosi, kad rankos prarado formą ir vietoje tarp alkūnės ir peties jau yra atsiradęs minkštumas, laisvumas, galima pagerinti odos būklę ir atsikratyti riebalinio sluoksnio treniruočių ir masažų pagalba.Taip pat dažnai odos nukarimo prevencijai galima naudoti įvairiausius kremus, kurie apsaugo odą nuo išsausėjimo, gali suteikti daugiau elastingumo. Atsiradus problemai, kuri masažais, treniruotėmis ar kremais jau negali būti išspręsta, visuomet padės plastinė chirurgija.


Kaip atliekama operacija?

Kai atliekama žastų plastika ir riebalų nusiurbimas, pasiekiami maksimalūs rezultatai, leidžiantys džiaugtis dailiau ir jaunatviškiau atrodančiomis rankomis. Dažnai tokia operacija gali būti atliekama kitų operacijų metu, tarkime, kai atliekama krūtų korekcija, pilvo plastika ar kita procedūra, nes taip kūnui tenka kur kas mažiau streso nei atliekant tokias operacijas skirtingu metu.

Dažniausiai operacija žastų srityje gali užtrukti iki trijų valandų. Žinoma, tai priklauso ir nuo to kokie buvo iškelti tikslai ir ką konkrečiai reikia atlikti. Jei reikalingi ne itin dideli pokyčiai, tuomet daromi mažesni pjūviai tik pažastų srityje. Ženkliems pokyčiams gali prireikti pjūvių nuo alkūnės iki peties. Įprastai atliekami S arba T formos pjūviai, pašalinami poodiniai riebalai, atsiradęs odos perteklius ir patempiami minkštieji audiniai.

Po operacijos siūlės būna išimamos tik po kelių savaičių – konkretus laikas priklauso nuo individualaus atvejo. Draudžiama po operacijos kurį laiką eiti į pirtis, baseinus bei soliariumus ir rekomenduojama nešioti kompresines rankoves bent 2 mėnesius. Randai pradeda šviesėti po poros mėnesių ir laikui bėgant tampa sunkiai matomi.