Ginekomastija


Ginekomastija
Ginekomastija

 

Ginekomastija – tai vyrų pieno liaukų padidėjimas. Nors šis terminas gali atrodyti visiškai negirdėtas, tačiau statistika rodo, kad su šia problema susiduria net 40 procentų vyrų. Krūtų padidėjimas ne tik neigiamai veikia emocinę būklę, bet taip pat gali sukelti skausmus ar net turėti įtakos vėžiniams susirgimams. Ginekomastija nėra natūralus reiškinys, todėl svarbu ieškoti priežasčių, kurios turėjo įtakos krūtų liaukinio audinio išvešėjimui.


Ginekomastijos operacijos eiga

Operacijos metu yra pašalinamas išvešėjęs liaukinis audinys. Įprastai prieš atliekamą procedūrą yra taikoma bendroji nejautra, o operacijos trukmė gali svyruoti nuo 1 iki 2 valandų. Operacijos metu yra atliekami pjūviai spenelių aureolių srityje, tuomet pašalinamas perteklinis liaukinis audinys bei atliekamas riebalų nusiurbimas. Po atliktos operacijos iš karto matomas rezultatas: iš pradžių gali būti juntamas patinimas, dalinis krūtinės aptirpimas bei skausmas, tačiau visi šie simptomai greitai praeina (esant poreikiui skiriami vaistai nuo skausmo).


 

DUK

Kas svarbu po operacijos?

Maždaug mėnesį po operacijos rekomenduojama dėvėti specialią aptemptą aprangą, vengti didelio fizinio krūvio. Kurį laiką vertėtų vengti saulės vonių: maždaug pusmetį rekomenduojama dengti pooperacinius randus.

Kas lemia ginekomastiją?

Ginekomastija gali išsivystyti dėl moteriško hormono estrogeno pertekliaus, dėl nutukimo ar tam tikrų organų (skydliaukės, sėklidžių, kepenų, inkstų) sutrikimų. Taip pat vyrų krūtų liaukinio audinio išvešėjimui gali turėti įtakos navikiniai susirgimai, anabolinių steroidų vartojimas, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Jei krūtų liaukinis audinys išvešėja dėl turimo antsvorio, šis reiškinys yra vadinamas pseudoginekomastija – tokiu atveju gali pagelbėti sportas ir speciali dieta. Vis dėlto, tam tikrose situacijose gelbsti tik operacija.

Su kokiais sunkumais susiduriama po operacijos?

Skirtingiems pacientams pasveikti prireikia skirtingo laiko. Po operacijos turėsite šiokių tokių nemalonių pojūčių – jie gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, skausmą malšinti padės gydytojo paskirti vaistai. Įprastas reiškinys – dalinis krūtinės nutirpimas dėl išjudintų nervų šiame plote. Dauguma šių reiškinių sveikstant praeis.

Kada galima grįžti prie įprastos rutinos?

Į darbą galėsite grįžti tada, kai pasijusite gerai. Tai gali atsitikti jau kitą dieną ar porą dienų po operacijos. 1-2 savaites rekomenduojama susilaikyti nuo sekso, 3 savaites reikia vengti didelio fizinio krūvio. Apie mėnesį reikėtų vengti veiklos, kurios metu padidėja smūgio į krūtinę tikimybė. Taigi, prie įprastos veiklos, kuri reikalauja daugiau aktyvumo, grįžti galima po daugmaž mėnesio.

Kas aptariama konsultacijoje?

Vizito metu plastikos chirurgas galės apžiūrėti jūsų krūtis, įvertins spenelių ir pieno liaukų padėtį, išmatuos krūtų dydį, nustatys odos elastingumą. Taip pat specialistas papasakos kaip bus atliekama procedūra ir kokio rezultato galima tikėtis.

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!