Ginekomastija


Ginekomastija – tai vyrų pieno liaukų padidėjimas. Nors šis terminas gali atrodyti visiškai negirdėtas, tačiau statistika rodo, kad su šia problema susiduria net 40 procentų vyrų. Krūtų padidėjimas ne tik neigiamai veikia emocinę būklę, bet taip pat gali sukelti skausmus ar net turėti įtakos vėžiniams susirgimams. Ginekomastija nėra natūralus reiškinys, todėl svarbu ieškoti priežasčių, kurios turėjo įtakos krūtų liaukinio audinio išvešėjimui.

Dažniausios ginekomastijos priežastys

Ginekomastija gali išsivystyti dėl moteriško hormono estrogeno pertekliaus, dėl nutukimo ar tam tikrų organų (skydliaukės, sėklidžių, kepenų, inkstų) sutrikimų. Taip pat vyrų krūtų liaukinio audinio išvešėjimui gali turėti įtakos navikiniai susirgimai, anabolinių steroidų vartojimas, kai kurių vaistų vartojimas ar kitos priežastys. Jei krūtų liaukinis audinys išvešėja dėl turimo antsvorio, šis reiškinys yra vadinamas pseudoginekomastija – tokiu atveju gali pagelbėti sportas ir speciali dieta. Vis dėlto, tam tikrose situacijose gelbsti tik operacija.

Kaip atliekama operacija?

Operacijos metu yra pašalinamas išvešėjęs liaukinis audinys. Įprastai prieš atliekamą procedūrą yra taikoma bendroji nejautra, o operacijos trukmė gali svyruoti nuo 1 iki 2 valandų. Operacijos metu yra atliekami pjūviai spenelių aureolių srityje, tuomet pašalinamas perteklinis liaukinis audinys bei atliekamas riebalų nusiurbimas. Po atliktos operacijos iš karto matomas rezultatas: iš pradžių gali būti juntamas patinimas, dalinis krūtinės aptirpimas bei skausmas, tačiau visi šie simptomai greitai praeina (esant poreikiui skiriami vaistai nuo skausmo). Maždaug mėnesį po operacijos rekomenduojama dėvėti specialią aptemptą aprangą, vengti didelio fizinio krūvio. Kurį laiką vertėtų vengti saulės vonių: maždaug pusmetį rekomenduojama dengti pooperacinius randus.

Užsiregistruokite konsultacijai

Nors ginekomastija vyrams kelia tikrą siaubą, ir apie tai vengiama kalbėti, tačiau tuomet, jei svarstote apie operaciją, pirmiausia užsiregistruokite konsultacijai, kurios metu gausite atsakymus į jums rūpimus klausimus, ir galbūt tai padės paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Šio vizito metu plastikos chirurgas galės apžiūrėti jūsų krūtis, įvertins spenelių ir pieno liaukų padėtį, išmatuos krūtų dydį, nustatys odos elastingumą. Taip pat specialistas papasakos, kaip bus atliekama procedūra, ir kokio rezultato galima tikėtis.