Odos auglių šalinimas


Odos auglių šalinimas
Odos auglių šalinimas

 

Odos augliai yra skirstomi į piktybinius ir gerybinius. Gana dažnai jų kilmė taip ir lieka neaiški, o šalinimas neretai yra reikalingas tik dėl estetinių priežasčių. Jei dariniai yra labai nedideli, odos auglių šalinimas gali būti atliekamas lazeriniu būdu, o tuomet, kai nėra galimybės to padaryti, navikai šalinami chirurginiu būdu. Žinoma, visada yra siekiama, kad rezultatas būtų kuo estetiškesnis, todėl rekomenduojama kreiptis į plastikos chirurgą, kuris pasirūpina, kad likę randai būtų kiek įmanoma mažesni.


Odos auglių šalinimo procedūros eiga

Jei odos darinys yra ne odos paviršiuje arba yra gana didelis, geriausia rinktis chirurginį gydymą. Dažniausiai yra taikoma vietinė nejautra. Operacijos trukmė visada priklauso nuo to, kokioje vietoje yra navikas, ir koks yra jo dydis – įprastai tą galima numatyti konsultacijos metu. Po operacijos užrišamas tvarstis – pacientai gali vykti namo iškart po procedūros.


 

DUK

Ar odos augliai visada pavojingi?

Žinoma, atsiradę augliai visuomet gąsdina, tačiau svarbu žinoti, kad jie nebūtinai yra piktybiniai. Lipoma – tai vienas dažniausių odos navikų, kuris nekelia jokios grėsmės sveikatai, tačiau jie gali kelti diskomfortą – tokiais atvejais geriausia juos pašalinti.

Ko vengti po procedūros?

Kurį laiką rekomenduojama riboti didelį fizinį aktyvumą, vengti saulės vonių. Verta atsiminti, kad bent savaitę reikės skirti daugiau dėmesio pooperacinės žaizdos priežiūrai.

Ar procedūra skausminga?

Operacijos metu suleidžiami nuskausminamieji, todėl pacientai skausmo nejaučia.

Ar procedūrai reikia specialaus pasiruošimo?

Jokio specialaus pasiruošimo nereikia.

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!