Odos auglių šalinimas


Odos augliai yra skirstomi į piktybinius ir gerybinius. Gana dažnai jų kilmė taip ir lieka neaiški, o šalinimas neretai yra reikalingas tik dėl estetinių priežasčių. Jei dariniai yra labai nedideli, odos auglių šalinimas gali būti atliekamas lazeriniu būdu, o tuomet, jei nėra galimybės to padaryti, navikai šalinami chirurgiškai. Žinoma, visada yra siekiama, kad rezultatas būtų kuo estetiškesnis, todėl palanku kreiptis į plastikos chirurgą, kuris pasirūpins, kad likę randai būtų kiek įmanoma mažesni.

Ar odos augliai visada yra pavojingi?

Žinoma, atsiradę augliai visuomet gąsdina, tačiau svarbu žinoti, kad jie nebūtinai yra piktybiniai. Lipoma – tai vienas dažniausių odos navikų, kuris nekelia jokios grėsmės sveikatai, tačiau tuomet, jei pacientas jaučia diskomfortą, šie dariniai yra pašalinami. Jei darinys yra nepastebimoje vietoje, ir atlikus apžiūrą paaiškėja, kad jis nėra piktybinis, tokiu atveju su juo galima tiesiog susigyventi, tačiau nutinka ir taip, kad gerybiniai navikai pradeda didėti, ima trukdyti atlikti įvairius veiksmus, ir t.t. Tokiais atvejais visuomet rekomenduojama pasvarstyti apie odos darinio pašalinimą.

Kaip atliekamas odos auglių šalinimas?

Jei odos darinys yra ne odos paviršiuje ar yra gana didelis, geriausia rinktis chirurginį gydymą. Dažniausiai yra taikoma vietinė nejautra, navikas pašalinamas chirurgiškai, ir tuomet oda susiuvama. Operacijos trukmė visada priklauso nuo to, kokioje vietoje yra navikas, ir koks yra jo dydis – įprastai tą galima numatyti konsultacijos metu. Po operacijos užrišamas tvarstis, kurį laiką rekomenduojama riboti didelį fizinį aktyvumą, vengti saulės vonių. Įprastai po atlikto odos navikų šalinimo pacientai gali vykti namo.

Pasikonsultuokite su specialistais

Jei dvejojate, ar odos auglių šalinimas yra tikrai būtinas, ir norėtumėte šios operacijos išvengti, pirmiausia reikėtų išsitirti, ar darinys nėra piktybinis. Konsultacijos metu galėsite užduoti jums kylančius klausimus bei sužinoti, kokie gali būti taikomi darinių šalinimo metodai. Tam tikrose situacijose chirurginio gydymo nė neprireikia, tačiau net ir tuomet, jei operacija bus vienintelė išeitis, dėl jos nerimauti tikrai nereikia – plastikos chirurgas pasirūpins, kad auglys būtų pašalinamas nepatiriant jokio diskomforto.