Prakaitavimo gydymas botulino toksinu


Prakaitavimo gydymas botulino toksinu
Prakaitavimo gydymas botulino toksinu

 

Kiekvienas gausaus prakaitavimo varginamas žmogus susiduria su diskomfortu – tai gali būti rimta asmens higienos bei estetikos problema. Nors hiperhidrozė pavojaus gyvybei nesukelia, bet labai pablogina gyvenimo kokybę. Visgi, daug žmonių vis dar nėra girdėję, kad šiais laikais ši problema gali būti nesunkiai išsprendžiama – botulino toksino injekcijos yra neskausmingas, ir svarbiausia, greitai problemos atsikratyti padedantis sprendimas.

Botulino toksino injekcijomis blokuojama prakaito liaukų veikla. Prieš injekcijas specialaus testo pagalba nustatomos labiausiai prakaituojančios sritys. Procedūros efektas pastebimas jau po keturių – penkių dienų. Jei yra pažastų hiperhidrozė – procedūros trukmė 10-15 minučių. Jei delnų ar padų – iki 40 minučių.


DUK

Kas paskatina gausų prakaitavimą?

Hiperhidrozė arba per didelis prakaitavimas gali išryškėti jau 13-14 gyvenimo metais ir lydėti visą gyvenimą. Būna atvejų, kai per didelis prakaitavimas atsiranda nėštumo periodu, po gimdymo ar menopauzės periodu. Tai žmogaus gyvenimo tarpsniai, kai keičiasi hormonų pusiausvyra. Būtent hormonų pusiausvyros pokyčiai bei su tuo susiję medžiagų apykaitos sutrikimai laikomi svarbiausia priežastimi, lemiančią hiperhidrozės atsiradimą. Per didelis prakaitavimas vargina tiek vyrus, tiek moteris. Gana dažnai hiperhidrozė vargina žmones, kurie turi skydliaukės veiklos sutrikimų. Daugeliu atveju gali gausiai prakaituoti ne tik pažastys, bet ir delnai, padai.

Ar procedūra yra skausminga?

Įprastai, paciento pageidavimu, vietos, kuriose bus atliekamos injekcijos būna patepamos nuskausminančiu kremu.

Ko vengti po procedūros?

Rekomenduojama nemasažuoti vietos, kur buvo atlikta injekcija bent vieną parą. Taip pat reikia vengti saulės spindulių, soliariumų bei pirčių.

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!