PRP – atjauninimas trombocitais praturtinta plazma


Informacinis bukletas: Peržiūrėti

Naujas gydymo būdas – PRP (Platelet-rich plasma – trombocitais praturtinta plazma) Inovatyvi ir unikali programa odos ląstelių bio-stimuliacijai:

  • raukšlėms užpildyti;
  • pavargusiai, nualintai, papilkėjusiai, pigmentuotai odai atgaivinti;
  • senstančiai odai sustangrinti ir atjauninti;
  • vyriško tipo nuplikimo gydymui;
  • alerginių odos reakcijų (sukeltų nuo vaistų, saulės ar kt. priežasčių) sumažinimui.

PRP – odos atjauninimas

Odos atjauninimo būdų šiuo metu yra tikrai nemažai, tačiau tuomet, jei siekiama pasiekti rezultatų be chirurginės intervencijos, PRP – odos atjauninimas gali būti tikrai palankiu pasirinkimu. Procedūros metu yra paimamas nedidelis kiekis paciento kraujo, kuris apdirbamas specialiu PRP aparatu. Gautas kraujo kūnelių koncentratas itin plona adata suleidžiamas į problemines odos vietas, ir jau labai greitai galima džiaugtis ženkliai atjaunėjusia oda be jokių šalutinių reiškinių.

Kada gali būti taikoma PRP procedūra?

Nors PRP – odos atjauninimas dažniausiai yra taikomas tada, kuomet siekiama atjauninti veido ar kaklo srities odą, tačiau ši procedūra gali būti taikoma ir kitose situacijose. PRP procedūros taip pat atliekamos tada, kuomet siekiama gydyti aknės, traumų ar operacijų paliktus randus, kai norima paspartinti žaizdų gijimą, kai kovojama su plaukų slinkimu ar plikimu, ir t.t. Tenka pastebėti, kad PRP procedūros paskutiniu metu yra taikomos vis dažniau, tad tuomet, jei siekiate išspręsti tam tikras odos problemas, ši procedūra gali būti tikrai palankiu pasirinkimu.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Nors PRP – odos atjauninimas yra ganėtinai paprasta procedūra, kuri nepalieka šalutinių reiškinių, tačiau tuomet, jei svarstote apie tokį pasirinkimą, pirmiausia rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais. Svarbu žinoti, kad dvi savaites iki šios procedūros negalima vartoti antibiotikų.

Kiek laiko trunka procedūra?

Toks odos atjauninimo būdas leidžia pacientams sutaupyti laiko: visa procedūra nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos įprastai trunka 30-60 minučių. Poveikis pradeda matytis praėjus 2-4 savaitėms, ir laikui bėgant tampa vis ryškesnis. Procedūrą įprastai tenka pakartoti 1-2 kartus per metus.

Ko tikėtis po šios procedūros?

PRP – odos atjauninimas nepalieka jokių šalutinių reiškinių, tačiau keletą valandų po procedūros oda gali būti jautri, gali matytis paraudimų. Vis dėlto, šie nemalonūs simptomai praeina po 2-24 valandų (specialistai visuomet pataria, kaip prižiūrėti odą, kad nepageidaujami reiškiniai būtų kiek įmanoma mažiau pastebimi).

PRP – odos atjauninimas yra rekomenduojamas 30 metų ir vyresniems asmenims, kurie siekia atjauninti odą, panaikinti randus, sustabdyti plaukų slinkimą, ir t.t.