Krūtų didinimas implantais


Krūtų didinimas implantais
Krūtų didinimas implantais

 

Krūtų forma ir dydis priklauso nuo genetinių ypatumų bei kūno sudėjimo. Deja, ne visuomet džiaugiamasi tuo, ką suteikė gamta, todėl plastinė chirurgija suteikia galimybę turėti tokias formas, apie kurias svajojama. Viena dažniausiai pasirenkamų operacijų yra krūtų didinimas implantais. Tai suteikia galimybę pasirinkti norimą krūtų dydį bei formą, atsižvelgiant į žmogaus figūrą, kūno proporcijas. Krūtų didinimas padeda atsikratyti per mažos krūtinės komplekso, suvienodinti krūtų dydį, kai jis skiriasi, atstatyti krūtų formas po gimdymo.


motiva implantai, plastikoschirurgas

Motiva krūtų implantai

Krūtų didinimo operacijai labai svarbūs yra pasirenkami implantai. Motiva naujos kartos implantų dėka galima džiaugtis ir saugumu, ir ilgesniu tarnavimu. Dėl puikių techninių savybių šių implantų apvalkalas yra labai atsparus nusidėvėjimui bei įplyšimui. Anatominė forma bei standesnis implanto viršutinis sluoksnis leidžia kurti natūralesnę krūties formą. Specialus užpildas ir pieno liaukų konsistencijos atkartojimas sukuria ne tik puikų estetinį rezultatą, bet ir džiugina natūralios krūties pojūčiu.

Informacinis bukletas: Peržiūrėti


DUK

Nuo kokio amžiaus galima didintis krūtis implantais?

Krūtys susiformuoja pasibaigus lytinei brandai. Krūtų didinimas implantais atliekamas ne jaunesnėms kaip 18 metų pacientėms.

Koks liks randas po krūtų didinimo implantais?

Atliekant krūtų didinimo operaciją, randai paslepiami mažiausiai matomose vietose. Rando formavimasis, jo forma priklauso ir nuo paciento organizmo reakcijos į odos pjūvį. Reikšmės turi rūkymas, paveldimumas ir kt. veiksniai. Jei susiformuoja nepageidaujamas randas, jis gali būti gydomas specialiais tepalais, pleistrais, injekcijomis į randą.

Po kurio laiko jau galima vertinti, ar krūtų operacija pavyko?

Rezultatai pastebimi ne iš karto. Pooperaciniu laikotarpiu krūtys patinsta, jos dažnai būna jautrios ar net skausmingos. Galutinis rezultatas priklauso nuo pacientės, bet dažniausiai krūtys pradeda minkštėti nuo trečio mėnesio, kai implantas pradeda prisitaikyti. Konkretus rezultatas matomas po pusmečio, kai krūties implantai galutinai užima tinkamą padėtį, o krūtinė atsipalaiduoja ir įgauna savo natūralią formą.

Kada ir kaip dažnai po operacijos reikia apsilankyti pas gydytoją?

Po operacijos pas gydytoją rekomenduojama apsilankyti praėjus 1 mėnesiui, 3 mėnesiams, 6 mėnesiams ir 1 metams. Vėliau, jei nėra jokių simptomų, susijusių su implantu, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją vieną kartą per metus. Simptomai, kuriuos pastebėjus verta suklusti: bet kokie krūties pokyčiai (dydis, konsistencija, kietumas, forma, skausmas).

Kada ir kodėl reikia atlikti pacientės apžiūrą?

Pacientės, kurioms įdėti krūtinės didinimo implantai, kaip ir visos moterys, turėtų reguliariai tikrintis dėl krūties vėžio (patikrinti bendrą sveikatos būklę ir atlikti krūtų apčiuopą). Moterims, kurioms įdėti implantai, šią patikrą kasmet turėtų atlikti chirurgas ar kitas šios srities specialistas, siekiant atpažinti bet kokią galimą problemą, susijusią su implantais. Jei būtina, galima atlikti papildomas procedūras (mamografija, tyrimas ultragarsu ar MRI).

Ar galima atlikti mamografiją, jei įdėti krūtų implantai?

Krūtų implantai nesudaro kliūčių mamografijai atlikti. Tačiau procedūra yra subtilesnė, o rezultatus paaiškinti sudėtingiau. Todėl svarbu, kad informuotumėte procedūrą atliekantį specialistą apie krūtų implantus. Tada jis imsis visų atsargumo priemonių ir pritaikys apžiūros metodiką (naudos specialias plokšteles).

Ar naujos kartos implantai nesukelia kapsulės kontraktūros rizikos?

Ne, nes kūnas traktuoja bet kokį dirbtinį implantą kaip svetimkūnį, kuris suformuoja rando audinį aplink implantą, o šis suformuoja jo kapsulę. Tai visiškai normalus biologinis reiškinys, būdingas visiems implantams. Vis dėlto kai kuriais atvejais ši kapsulė gali sutankėti ir sukietėti, sukeldama implanto susitraukimą. Dėl susidariusios kapsulės kontraktūros gali skaudėti, atsirasti raukšlių krūtinės paviršiuje.

Ar yra grėsmė, kad implantas gali trūkti? Jei taip, kokios to pasekmės?

Implanto plyšimas – reta komplikacija, kuri pasitaiko po smūgio, stiprios fizinės traumos ar implanto pažeidimo operacijos metu. Tai taip pat gali atsitikti ir dėl kapsulės kontraktūros ar paprasčiausiai dėl implanto senėjimo. Didžiausia plyšio rizika yra silikono gelio patekimas į organizmą (gelio nutekėjimas pro atsivėrusią angą apvalkale). Šiuolaikiniuose krūtų implantuose naudojamas naujos kartos kokybiškas silikonas. Apvalkale esantis silikonas yra labai kibus, tad jis sumažina jo migracijos po organizmą ir komplikacijų riziką. Nepaisant to, jei implantas plyšta, jį būtina pašalinti.

Ar krūties vėžys labiau paplitęs tarp moterų su krūties implantais?

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad krūties vėžys nėra labiau paplitęs tarp moterų su krūties implantais. Be to, iš anksto gelio pripildyti implantai naudojami krūtų rekonstrukcijai po vėžio operacijos.

Ar krūties implantai sukelia autoimunines ligas?

Šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad egzistuoja ryšys tarp somatinių komplikacijų, vėžio ar autoimuninių ligų ir krūtų implantų su silikoniniu geliu.

Ar silikono naudojimas pavojingas organizmui?

Silikonas naudojamas kaip implantacinė medžiaga nuo 1950 metų. Jis laikomas geriausiai toleruojama biologine medžiaga, nes yra inertiškas ir nealergiškas. Jis dažnai naudojamas medicinoje ir kosmetikos pramonėje. Bet kuriuo atveju patartina vengti silikono patekimo į audinį. Krūtų implantams naudojamas gelis yra labai kibus (tirštas ir klampus) ir jis maksimaliai sumažina jo prasiskverbimo į organizmą riziką.

Ar po krūtų didinimo implantais pasikeičia jautrumas?

Spenelio ir areolės jautrumo sumažėjimas yra normalus reiškinys, nesvarbu, kokiu būdu atlikta operacija. Šis pojūtis laikinas, labai retai pastovus, ir jautrumas grįžta po kelių mėnesių.

Ar galima pastoti po krūtų didinimo implantais operacijos?

Medicininiu požiūriu nėštumas nesukelia kontraindikacijų atlikus krūtų didinimo implantais operaciją. Tačiau nėštumo laikotarpiu hormoniniai pokyčiai yra labai svarbūs. Labai padidėja pieno liauka, o tai gali turėti įtakos estetiniam vaizdui. Kad būtų pasiektas pageidaujamas rezultatas, rekomenduotina atidėti krūtų didinimo implantais operaciją praėjus metams po vaiko gimimo ir palaukti dar iki šešių mėnesių (ar bent jau praėjus šešiems mėnesiams po maitinimo krūtimi).

Ar maitinimas krūtimi po krūtų didinimo implantais sukelia nepatogumų?

Krūtų padidinimo operacija nesukelia kontraindikacijų maitinant krūtimi, nes pieno liaukos ir jų latakai yra saugūs, bet rekomenduojama šiuos du įvykius atskirti (nereikėtų planuoti nėštumo bent tris mėnesius po krūtų didinimo operacijos). Nors mažai tikėtina, kad krūtų implantai deformuosis po maitinimo krūtimi ar naudojantis pientraukiu, vis tik dėl pieno liaukos dydžio pokyčių gali suprastėti estetinis jų vaizdas.

Ar fizinė bei sportinė veikla sukeltų nepatogumų?

Paprastai rekomenduojama neužsiimti jokia fizine ar sportine veikla pirmąsias šešias savaites po operacijos, kad išvengtumėte krūties implanto poslinkių ar kitų komplikacijų.

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!

Operacijas galima atlikti išsimokėtinai – be jokio pabrangimo ir paslėptų mokesčių!

 

Krūtų didinimas prieš ir po: