Vyrų krūtų mažinimas


Vyrų krūtų mažinimas
Vyrų krūtų mažinimas

 

Ginekomastija – vyrų pieno liaukų padidėjimas. Tai yra įprastas reiškinys, pradedantis reikštis brendimo laikotarpiu, kai po speneliais ima formuotis stangrūs, skausmingai jautrūs krūties audiniai. Šiuos procesus sukelia sutrikusi hormonų pusiausvyra – moteriškų krūtų požymiai vyrams tarp 18 ir 20 metų paprastai išnyksta. Retesniais atvejais ginekomastija gali atsirasti dėl receptinių medikamentų, pavyzdžiui, anabolinių steroidų, arba nelegalių vaistų vartojimo, auglių ar įvairių ligų. Kai kuriems vyrams ar berniukams ant krūtinės atsiranda krūtis primenančios riebalų sankaupos. Toks reiškinys vadinamas pseudoginekomastija.

Ginekomastijos korekcija (vyrams)

Ginekomastija gali pažeisti emocinę pusiausvyrą ir pakirsti vyro savivertę. Kai kurie vyrai gėdijasi nusivilkti marškinius, slėpdami šį kūno trūkumą vengia kai kurių fizinių pratimų. Padidėti gali viena arba abi krūtys. Sunkiais atvejais dėl audinių pertekliaus krūtys nukara ir išsitempia spenelių laukeliai. Vyrams, kurie mano turintys pernelyg išvešėjusius krūtinės audinius (dažniausiai taip atsitinka dėl antsvorio arba numetus svorio) arba kenčiantiems nugaros ir kaklo skausmus dėl per didelio „biusto“, gali padėti krūtų mažinimo operacija – redukcinė mamoplastika. Galutinis vyrų krūtų mažinimo operacijos rezultatas daugeliu atvejų paprastai išlieka visą gyvenimą, tačiau jei ginekomastija jums buvo išsivysčiusi dėl receptinių vaistų vartojimo ar antsvorio, reikia nutraukti šių vaistų vartojimą ir (arba) numesti svorio, kad operacijos rezultatai išliktų nepakitę.


 

DUK

Kaip tiksliai žinoti man reikia krūtų mažinimo operacijos?

Šią operaciją galima daryti bet kokio amžiaus, sveikiems, emociškai stabiliems vyrams, kurių oda pakankamai tampri ir gali lengvai prisitaikyti prie naujo krūtinės kontūro. Reikia nepamiršti, kad lūkesčiai dėl operacijos rezultatų turi būti realūs. Nutukusiems pacientams patartina iki operacijos sumažinti riebalų sluoksnį mankšta ir dieta.

Kas aptariama konsultacijos metu?

Chirurgas apžiūri krūtis, jų formą, spenelių ir spenelių laukelių padėtį, išmatuoja krūtų dydį, ištiria odos tamprumą. Taip pat chirurgas nustato ar pertekliniai audiniai yra riebaliniai, ar liaukiniai (o gal ir tokie, ir tokie). Riebalinio audinio perteklius bus pašalintas per riebalų nusiurbimo procedūrą, liaukinis audinys – skalpeliu. Čia galima taikyti įvairias riebalų nusiurbimo technikas – labiausiai tinkamą techniką su chirurgu reikia aptarti iki operacijos.

Ar operacija gali būti atliekama su bendrine nejautra?

Operacija atliekama taikant vietinę nejautrą su intravenine sedacija arba su bendrine nejautra. Pasirinkimas aptariamas su pacientu.

Kuriose vietose lieka randai?

Jei ginekomastija yra išsivysčiusi, pirmiausia, dėl riebalų pertekliaus, ją galima pašalinti vien riebalų nusiurbimu (dažniausiai ultragarsiniu). Tuomet palei spenelio laukelį (tamsų ratilą aplink spenelį) ar pažastyje daromas mažutis (trumpesnis nei 1 cm) pjūvis, per kurį išsiurbiami riebalai. Jei mažinant krūtis reikia pašalinti liaukinį audinį ar odos perteklių, tai daroma skalpeliu. Pjūvis daromas nepastebimoje vietoje – palei spenelio laukelio kraštą – pro jį pašalinami liaukiniai audiniai. Nemažai daliai krūtų mažinimo operacijų prireikia didesnių pjūvių, taigi lieka ilgesni randai. Skalpelio prireikia ir tada, kai mažinamas spenelio laukelis ar perkeliamas pats spenelis į natūralią, vyrams būdingą padėtį.

Kada išimami siūlai?

Vyrų krūtų mažinimo operacijos pjūviai susiuvami tirpiais siūlais, tad jų nereikia ištraukti. Kartais į pjūvius gali būti įstatomi ploni plastikiniai vamzdeliai – drenai skysčių pertekliui nutekėti. Drenai išimami parėjus kelioms dienoms po operacijos. Tada siūlės aptvarstomos elastiniu tvarsčiu, prilaikančiu gyjančią odą.

Kada matomi galutiniai rezultatai?

Vyrų krūtų mažinimo operacijos rezultatai matomi iškart. Bėgant laikui slūgsta ir visai atsileidžia pooperacinis tinimas, pjūvių žymės išblunka.

Su kokiais sunkumais susiduriama po operacijos?

Skirtingiems pacientams pasveikti prireikia skirtingo laiko. Po operacijos turėsite šiokių tokių nemalonių pojūčių – jie gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, skausmą malšinti padės gydytojo paskirti vaistai. Įprastas reiškinys – dalinis krūtinės nutirpimas dėl išjudintų nervų šiame plote. Dauguma šių reiškinių sveikstant praeis. 1-2 savaites po operacijos turėsite nuolat vilkėti kompresinę aprangą, o dar kelias savaites reikės su ja miegoti. Didysis tinimas atslūgs per kelias savaites, bet 3 mėnesius ar daugiau dar gali šiek tiek tinti, kol galiausiai išryškės galutiniai operacijos rezultatai.

Kada galima grįžti prie įprastos rutinos?

Į darbą galėsite grįžti tada, kai pasijusite gerai. Tai gali atsitikti jau kitą dieną ar porą dienų po operacijos. 1-2 savaites rekomenduojama susilaikyti nuo sekso, 3 savaites reikia vengti didelio fizinio krūvio. Apie mėnesį reikėtų vengti veiklos, kurios metu padidėja smūgio į krūtinę tikimybė. Taigi, prie įprastos veiklos, kuri reikalauja daugiau aktyvumo, grįžti galima po daugmaž mėnesio. Bent 6 mėnesius nesideginkite nepridengus randų – nuo saulės spindulių jie gali patamsėti. Rekomenduojama naudoti stipriausią apsaugą nuo saulės.

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!

Operacijas galima atlikti išsimokėtinai – be jokio pabrangimo ir paslėptų mokesčių!