Ausų korekcija


Ausų korekcija
Ausų korekcija

Atlėpusių ausų korekcija, dar kitaip vadinama otoplastika, yra viena dažniausių vaikams atliekamų operacijų. Pacientai gali būti operuojami nuo šešių metų amžiaus. Verta paminėti, kad vaikam tokios operacijos randai gyja žymiai greičiau, tačiau ne retai ji atliekama ir suaugusiems – niekada nėra vėlu pakeisti atlėpusių ausų formą. Ausų deformacijos, dėl kurių susiduriama su ausų atlėpimu, yra nulemiamos genetinių priežasčių. Dažniausios priežastys yra nepakankamas giliosios kriauklės išsivystymas ar nepakankamas priešvijoklio išsivystymas. Kartais susiduriama su šių deformacijų deriniu.

Ausų korekcijos operacijos eiga

Įprastai ausų korekcija pasirenkama dėl sukeliamų emocinių problemų. Dažnai dėl atlėpusių ausų galima susidurti su patyčiomis, ypač mokykliniame amžiuje, todėl prarandamas pasitikėjimas savimi, susiduriama su kompleksais. Būtent tokiais atvejais pasirenkama plastinė operacija, kurios metu ausys performuojamos. Operacija trunka neilgai, o rezultatus galima matyti iškart nuėmus tvarsčius.


 

DUK

Kada geriausia atlikti atlėpusių ausų korekcijos operaciją?

Jei ausų korekcija reikalinga vaikui, dažniausiai operacijai pasirenkamos moksleivių vasaros atostogos.

 

 

Kokioje nejautroje atlieka operacija?

Operacija visada atliekama vietinėje nejautroje.

 

Ar po operacijos likęs randas būna labai matomas?

Pooperacinis randas beveik nematomas, nes pjūvis atliekamas užpakalinėje ausies srityje.

 

Kada pašalinami siūlai po operacijos?

Pooperacinis skausmas minimalus ir jei reikia slopinamas nuskausminančiais medikamentais. Po operacijos ausys apie tris dienas tvarstomos nuolat, o po to iki dviejų savaičių – tik nakčiai. Siūlai šalinami po 10-12 dienų.

 

Su kokiais ribojimais susiduriama po ausų korekcijos?

Apie tris savaites yra ribojamas fizinis krūvis, o jei pasirinktos tokios sporto šakos, kurių metu galima tiesioginė ausies trauma, skiriami apribojimai iki trijų mėnesių.

 

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!