Raukšlių korekcija botulino toksinu


Raukšlių korekcija botulino toksinu
Raukšlių korekcija botulino toksinu

Botulinas – tai natūrali, Clostridium botulinum bakterijų gaminama medžiaga, kuri pasižymi gebėjimu sukelti raumenų paralyžių bei stabdyti prakaito liaukų veiklą. Botulino injekcijos yra naudojamos tuomet, kai siekiama išlyginti veido raukšles arba stabdyti itin gausų prakaitavimą. Jei pacientai pageidauja išlyginti veido raukšles, botulinas yra leidžiamas į veido raumenis. Tais atvejais, kai pageidaujama stabdyti prakaitavimą, injekcija leidžiama į odą (tokiu atveju botulinas neturi jokio poveikio raumenims).


Raukšlių korekcijos procedūros eiga

Botulino injekcijos yra leidžiamos tiksliai apskaičiavus reikalingą dozę (injekcijoms naudojama itin plona adata). Priklausomai nuo pageidaujamo rezultato ir anatomijos savybių, pacientams gali prireikti nuo kelių iki keliolikos injekcijų. Kartais baiminamasi, kad šios injekcijos gali būti pernelyg skausmingos, tačiau nėra reikalo nerimauti – jei pacientas yra labai jautrus skausmui, procedūros metu gali būti naudojama tam tikros srities nejautra.


 

DUK

Kam gali būti atliekamos botulino injekcijos?

Gana dažnai yra teiraujamasi, ar šios injekcijos gali būti atliekamos vyresniems (60-70 metų) žmonėms. Botulino injekcijos gali būti taikomos bet kokio amžiaus suaugusiesiems, tačiau rezultatas visada priklauso nuo to, koks yra raukšlių gylis: tuo atveju, jei raukšlės yra labai gilios, botulino injekcijomis jas galima sušvelninti, tačiau visiškai jas išlyginti pavyksta tikrai ne visada.

 

Kada negalima atlikti botulino injekcijų?

Botulino injekcijos nėra tinkamos šiai medžiagai alergiškiems žmonėms bei moterims nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

 

Kiek laiko išliks pastebimi rezultatai?

Įprastai botulino injekcijų poveikis išlieka 3-6 mėnesius. Po 3-6 mėnesių botulinas iš organizmo visiškai pasišalina, todėl procedūrą reikės pakartoti.

 

Ar rezultatas matomas iškart?

Praėjus 2-3 dienoms po atliktos procedūros galima pastebėti, kad raukšlės šiek tiek išsilygino, o galutinis rezultatas matysis praėjus 2 savaitėms.

 

Koks yra botulino injekcijų šalutinis poveikis?

Kurį laiką gali būti juntamas nesmarkus skausmas, gali atsirasti mėlynių, tačiau šis šalutinis efektas yra labai laikinas. Jei botulino injekcijos yra tiksliai dozuojamos, vizualus nepageidaujamas efektas pasireikšti neturėtų. Botulino injekcijos visuomet turi būti atliekamos profesionalų, kurie gali užtikrinti, kad procedūra bus saugi ir garantuos geriausią rezultatą.

 

Ko vengti po procedūros?

Po procedūros rekomenduojama nemasažuoti vietos, kurioje buvo atlikta injekcija, taip pat kelias dienas patartina vengti saulės spindulių, pirčių.

 

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!