Vokų plastika


Vokų plastika
Vokų plastika

Akių vokų plastika dar kitaip vadinama blefaroplastika yra procedūra, kurios metu pašalinamas odos ir riebalų perteklius akių srityje. Šioje zonoje oda yra pati ploniausia, todėl labai dažnai jai senstant būtent šioje srityje pastebimos pirmosios raukšlelės. Kai kuriais atvejais natūralus senėjimo procesas nulemia taip, kad viršutiniai ir apatiniai akių vokai tampa nukarę ir sudaro pavargusio bei liūdno žvilgsnio efektą. Tai taip pat gali trukdyti ir regėjimui. Įprastai dėl vokų plastikos kreipiamasi sulaukus bet 35-40 metų, tačiau retesniais atvejais šios operacijos gali prireikti ir jaunesniems žmonėms, nes kartais vokų nukarimas priklauso ir nuo genetikos.


Akių vokų plastika radiochirurginiu būdu

Radiochiruginis akių vokų plastikos būdas leidžia atlikti procedūrą be skalpelio. Naudojant radiochirurginį prietaisą su specialiu antgaliu galima labai tikslingai atlikti pjūvį ir preciziškai pašalinti odos perteklių bei hipertrofuotą raumens dalį, jei to prireikia. Kadangi tokiu būdu mažiau termiškai veikiami aplinkiniai audiniai, galima džiaugtis mažesniu patinimui bei randėjimu ir spartesniu gijimu – geresni rezultatai nei operuojant lazeriu. Siūlai šalinamo po 5-7 dienų.

vokų plastika, vokų pakėlimas


 

DUK

Po kiek laiko matomi galutiniai operacijos rezultatai?

Įprastai pokyčiai matomi iškart – atsiveria žvilgsnis, pagražėja akių forma, veidas atrodo jaunatviškesnis.

 

Kada po operacijos galima grįžti į darbą?

Patinimas, mėlynės po operacijos gali išlikti apie savaitę, todėl rekomenduojama planuoti operaciją iš anksto. Pooperaciniam laikotarpiui reikia daugmaž dviejų savaičių. Gijimo metu galima susidurti su niežuliu, ašarojimu, akių jautrumu ar sausumu.

 

Kada rekomenduojama blefaroplastika?

Blefaroplastika gali būti naudinga, kai apatiniuose vokuose susiformuoja odos maišeliai, pastebimas odos perteklius arba viršutinių vokų odos perteklius uždengia natūralią voko raukšlę. Taip pat operacija tinkamai kai viršutiniai vokai nuolat atrodo paburkę, akys atrodo pavargusios, perteklinė oda trukdo regėjimui.

 

Kaip tinkamai pasiruošti operacijai?

Prieš operacija patikrinama paciento sveikata, aptariami visi vartojami vaistai, galintys turėti įtakos operacijos sklandumui. Taip pat labai svarbu informuoti gydytoją apie savo ligas, alergijas. Rūkymas taip pat yra svarbus veiksnys, tad apie tai reikia ne tik pranešti gydytojui, bet ir pasistengti kurį laiką prieš operaciją šio įpročio atsisakyti.

 

Ar galima po operacijos nešioti kontaktinius lęšius?

Deja, po operacijos kontaktinių lęšių negalima nešioti bent 2 savaites.

 

Kada po operacijos galima vykti namo?

Pacientai išleidžiami vykti namo jau tą pačią dieną, praėjus kelioms valandoms nuo operacijos.

 

Ar galima vokų plastikos metu atlikti ir antakių pakėlimą?

Labai dažnai greta vokų pakitimų susiduriama ir su pakritusiais antakiais. Tokiu atveju galima vokų plastikos metu, per tuos pačius pjūvius atlikti ir antakių pakėlimo procedūrą. Pjūviai atliekami natūraliose vokų raukšlėse, todėl po kelių mėnesių, randeliams pašviesėjus, jie tampa nepastebimi.

 

 

Turite daugiau klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!