Vyrų krūtų mažinimas - redukcinė mamoplastika

Ginekomastija yra įprastas reiškinys, pradedantis reikštis brendimo laikotarpiu, kai po speneliais ima formuotis stangrūs, skausmingai jautrūs krūties audiniai. Šiuos procesus sukelia sutrikusi hormonų pusiausvyra, moteriškų krūtų požymiai vyrams tarp 18 ir 20 metų paprastai išnyksta. Retesniais atvejais ginekomastija gali atsirasti dėl receptinių medikamentų, pavyzdžiui, anabolinių steroidų, arba nelegalių vaistų vartojimo, auglių ar įvairių ligų. Kai kada prieš krūtų mažinimo operaciją reikia pasidaryti tyrimus. Ar jų reikės, lems jūsų amžius, medicinos istorija ir apžiūra, kurią atliks pats plastikos chirurgas. Gydytojas pasiteiraus apie simptomus – pavyzdžiui, ar seniai turite padidėjusias krūtis, ar jos skausmingos.

Vyrams, kurie mano turintys pernelyg išvešėjusius krūtinės audinius(dažniausiai taip atsitinka dėl antsvorio arba numetus svorio), kurie kenčia nugaros ir kaklo skausmus dėl per didelio „ biusto“ , gali padėti krūtų mažinimo operacija. Kai kuriems vyrams ar berniukams ant krūtinės atsiranda krūtis primenančios riebalų sankaupos. Toks reiškinys vadinamas pseudoginekomastija.

Ginekomastija gali pažeisti emocinę pusiausvyrą ir pakirsti vyro savivertę. Kai kurie vyrai gėdijasi nusivilkti marškinius, slėpdami šį kūno trūkumą vengia kai kurių fizinių pratimų ir intymių situacijų. Padidėti gali viena arba abi krūtys. Sunkiais atvejais dėl audinių pertekliaus krūtys nukara ir išsitempia spenelių laukeliai. Tokiais atvejais galima chirurgiškai atitaisyti spenelių laukelių padėtį ir dydį, pašalinti odos perteklių.

>Galutinis vyrų krūtų mažinimo operacijos rezultatas daugeliu atvejų paprastai išlieka visą gyvenimą, tačiau jei ginekomastija jums buvo išsivysčiusi dėl receptinių vaistų vartojimo ar antsvorio, turite nutraukti šių vaistų vartojimą ir (arba) numesti svorio, kad operacijos rezultatai išliktų nepakitę.

Ar man reikia krūtų mažinimo operacijos?

Šią operaciją galima daryti bet kokio amžiaus vyrams, o geriausi pacientai yra sveiki, emociškai stabilūs vyrai, kurių oda pakankamai tampri ir gali lengvai prisitaikyti prie naujo krūtinės kontūro. Turite nepamiršti, kad jūsų lūkesčiai dėl operacijos rezultatų turi būti realūs.

Nutukusiems pacientams patartina iki operacijos sumažinti riebalų sluoksnį mankšta ir dieta.

Jums tinka ši operacija, jeigu:
• Esate stabilios psichikos ir normalaus, stabilaus svorio;
• Jūsų lūkesčiai dėl operacijos realūs;
• Jūsų krūtų formavimasis pasibaigęs;
• Esate nepatenkinti nevyrišku savo krūtų dydžiu ir forma.

Ką aptarsite su chirurgu per konsultaciją?

Chirurgas apžiūrės jūsų krūtis, jų formą, spenelių ir spenelių laukelių padėtį, išmatuos krūtų dydį, ištirs odos tamprumą. Taip pat chirurgas nustatys, ar pertekliniai audiniai yra riebaliniai, ar liaukiniai (o gal ir tokie, ir tokie ). Riebalinio audinio perteklius bus pašalintas per riebalų nusiurbimo procedūrą, liaukinis audinys - skalpeliu. Čia galima taikyti įvairias riebalų nusiurbimo technikas, jums labiausiai tinkamą techniką su chirurgu aptarsite iki operacijos.

Pagrindinė procedūra

1.Nuskausminimas

Vyrų krūtys gali būti chirurgiškai sumažintos taikant vietinę nejautrą su intravenine sedacija, kad per operaciją būtumėte atsipalaidavę. Gali būti pasirinkta ir bendroji nejautra (narkozė ) – tuo atveju per visą operaciją miegosite. Su chirurgu iš anksto susitarsite, kokią nuskausminimo formą jums geriau rinktis.

2.Pjūviai

Jei ginekomastija yra išsivysčiusi pirmiausia dėl riebalų pertekliaus, ją galima pašalinti vien riebalų nusiurbimu (dažniausiai ultragarsiniu ). Palei spenelio laukelį (tamsų ratilą aplink spenelį ) ar pažastyje daromas mažutis (trumpesnis nei 1 cm ) pjūvis. Pro jį įstumiama kaniulė, stumdant ją pirmyn atgal atidalijami ir galiausiai išsiurbiami pertekliniai riebalai. Jei mažinant krūtis reikia pašalinti liaukinį audinį ar odos perteklių, tai daroma skalpeliu. Pjūvis daromas nepastebimoje vietoje – palei spenelio laukelio kraštą – ir pro jį pašalinami liaukiniai audiniai. Nemažai daliai krūtų mažinimo operacijų prireikia didesnių pjūvių, taigi lieka ilgesni randai. Skalpelio prireikia ir tada, kai mažinamas spenelio laukelis ar perkeliamas pats spenelis į natūralią, vyrams būdingą padėtį.

3.Pjūvių sutvirtinimas

Vyrų krūtų mažinimo operacijos pjūviai susiuvami tirpiais siūlais, tad jų nereikia ištraukti. Kartais į pjūvius gali būti įstatomi ploni plastikiniai vamzdeliai – drenai skysčių pertekliui nutekėti. Drenai išimami parėjus kelioms dienoms po operacijos. Tada siūlės aptvarstomos elastiniu tvarsčiu, prilaikančiu gyjančią odą.

4.Rezultatai

Vyrų krūtų mažinimo operacijos rezultatai matomi iškart. Bėgant laikui slūgsta ir visai atsileidžia pooperacinis tinimas, pjūvių žymės išblunka.

Sveikimas

Skirtingiems pacientams pasveikti prireikia skirtingo laiko. Po operacijos turėsite šiokių tokių nemalonių pojūčių - jie gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, skausmą malšinti padės gydytojo paskirti vaistai. Įprastas reiškinys – dalinis krūtinės nutirpimas dėl išjudintų nervų šiame plote. Dauguma šių reiškinių sveikstant praeis.
Pasirūpinkite, kad po operacijos kas nors jus parvežtų ir dieną dvi pagelbėtų namie.
1-2 savaites po operacijos turėsite nuolat vilkėti kompresinę aprangą, o dar kelias savaites reikės su ja miegoti. Didysis tinimas atslūgs per kelias savaites, bet 3 mėnesius ar daugiau dar gali šiek tiek tinti, kol galiausiai išryškės galutiniai operacijos rezultatai.
Į darbą galėsite grįžti tada, kai pasijusite palyginti gerai. Tai gali atsitikti jau kitą dieną ar porą dienų po operacijos. Gali būti, kad chirurgas jums patars 1-2 savaites susilaikyti nuo sekso, maždaug 3 savaites vengti didelio fizinio krūvio. Taip pat perspės, kad bent 4 savaites vengtumėte bet kokio sporto ir darbo, susijusio su rizika gauti smūgį į krūtinę. Taigi po krūtų mažinimo operacijos prie įprastos veiklos galėsite grįžti maždaug po mėnesio.
Bent 6 mėnesius nesideginkite nepridengtais randais – nuo saulės spindulių jie gali patamsėti. Jei jau tektų išsirengti saulėkaitoje, pasitepkite pačiu stipriausiu kremu nuo saulės.

Turite klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos

“telefonas”

+370 686 83 222

“el.pastas”

[email protected]


© 2024 PlastikosChirurgas.lt - Visos teisės saugomos.

LT